Šiandien karjera suvokiama kaip visą gyvenimą trunkantis asmens mokymosi, saviraiškos ir darbo kelias, o sėkminga karjera – tai dar ir gebėjimas derinti darbą, laisvalaikį, gyvenimą šeimoje ir jausti pasitenkinimą savo gyvenimo kelio pasirinkimu.

Sėkmingam karjeros keliui mokinys turėtų pradėti ruoštis dar mokykloje. Jam pasiruošti gali padėti mokytojai, klasės vadovas, psichologas bei tėvai. Padedamas jų, mokinys turi išmokti sistemingai kaupti žinias, lavinti savo gebėjimus, ugdytis kompetencijas, kurios ateityje jam padės rinktis studijų kryptį, profesinę veiklą bei planuoti savo vietą darbo rinkoje.