Dažnai manoma, kad profesijos pasirinkimo klausimai aktualūs tik baigiamosiose mokyklos klasėse ar artėjant priėmimo į mokymo įstaigas laikui, todėl karjeros klausimų svarstymas šeimose vis atidedamas. Vaikams baigiant mokyklą, prasideda karštligiškos sprendimų kur stoti paieškos. Tai kelia stresą tiek vaikams, tiek jų tėvams, ir dažnai skuboti sprendimai būna klaidingi.

Iš tiesų profesijos pasirinkimas prasideda nuo pat gimimo, tai ilgai trunkantis ir daug vaiko amžiaus tarpsnių bei jo gyvenimo sričių apimantis procesas. Šio proceso metu visuomet šalia vaiko yra tėvai, kurie vaikiškuose žaidimuose, sąveikoje su bendraamžiais ar suaugusiais žmonėmis, gali pastebėti vaiko polinkius, gabumus ir padėti vaikams juos puoselėti, įgyti meistriškumo. Taigi tėvai gali padėti vaikui ruoštis profesijai nuo pat vaikystės. Tuomet profesijos ar karjeros pasirinkimas vyks palaipsniui, nuosekliai, sklandžiai, ir šis procesas vėliau nekels įtampos nei vaikams, nei jų tėvams, o galutiniai sprendimai bus teisingi – vaikas įgys profesiją, pagal kurią jis su pasitenkinimu dirbs.

Jei Jus domitės, ką ir kokiame vaikų amžiaus tarpsnyje Jūs galite padaryti, kad vaiko profesijos pasirinkimas būtų teisingas arba, ko vaikams reikia iš Jūsų kiekviename amžiaus tarpsnyje, kad jie subręstų profesijos pasirinkimui, paskaitykite vadovą tėvams "Kaip padėti vaikui renkantis karjerą". Vadovo elektroninę versiją rasite šiuo adresu:

jj